Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satış sözleşmemiz; alıcının sipariş ettiği aşağıda özellikleri belirtilen hizmete ilişkin olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da hükümler gereğince alıcı ve satıcı taraf arasındaki hak ve yükümlülüklerin belirlenmesine ilişkindir.
Madde 1- Sözleşme Konusu Hizmetin Özellikleri, Bedeli ve Ödeme Şekli
1.1- Sözleşme konusu hizmet sipariş edildiğinde öğretmen ve öğrencinin ortak zamanı site tarafından belirlenir. Hizmeti sipariş eden kişi, sipariş öncesi öğretmenin ve grup saatlerinin uygun olduğu günler hakkında bilgi almalıdır.
1.2- Hizmet Bedeli Masal kategorisi için aylık 350 TL, Altyapı kategorisi için aylık 600 TL, Kale kategorisi için aylık 850 TL, Özel ders kategorisi için saatlik 250 TL, Turnuva Hazırlık kategorisi için aylık 1600 TL, Milli Takıma Hazırlık Kategorisi için aylık 2750 TL olmaktadır. Ders, dersin akışına göre 10 dakika erken veya geç bitebilir. Bu duruma dersin hocası karar verir. Alıcı taraf, dersten önce hizmet bedelini ödemelidir. Aksi halde hizmet gerçekleştirilmeyecektir.
1.3- Tüm dersler kayıt altında tutulur, bu kayıtlar gerekli görüldüğü taktirde sosyal medya hesaplarından reklam amaçlı paylaşılabilir. Aynı şekilde whatsapp hattımıza ve elbesatranc@gmail.com mail adresine yollanan satranç ile ilgili içerikler de gerekli görüldüğünde sosyal medya hesaplarından paylaşılabilir.
1.4- Alıcı; hizmet bedelini aşağıdaki şekillerde ödeyebilir:
– Kredi Kartı
– Banka Havalesi veya EFT
1.5- Özel Ders Kategorisinde aylık 8 saat ve üzeri satın alımlarda öğretmen ile iletişime geçerek indirim talep edebilirsiniz.
1.6- Ders paketleri aylık olarak kullanılmalıdır. Kullanılmayan haklar bir dahaki aya devretmeyecektir.
1.7- Grup derslerde, öğrenci belirlenen gün ve saatlerde derse katılmakla yükümlüdür. Katılmadığı durumlarda telafi hakkı olmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.
1.8- Grup ve özel derslerde ders kayıtları dersi alan öğrenci ile paylaşılabilir. Dersi alan öğrenci, bu kayıtlardan sadece kendi faydalanmalıdır. Ders kayıtlarının paylaşılması veya başka kişilerin izleyebileceği platformlara yüklenmesi halinde şirketimiz paylaşan kişi hakkında tüm yasal haklarını kullanacaktır.
1.9- Program kayıtlarında açılan kontenjandan fazla talep gelmesi durumunda, para iadesi yapılarak sporcunun kaydı silinebilir.
1.10 – Sitemizde yayınlanan tüm grup ders programlarının gün ve saatlerinde değişiklik yapılma hakkı saklıdır. Gün ve saat değişikliği sınıf çoğunluğun talebine göre netleştirilir. Azınlıkta kalan sporcular bu saate uymalıdır. Aksi taktirde kaybolan haklardan elbesatranc.com sorumlu değildir.
Madde 2- Sözleşmenin İfası
Alıcının satıcıdan satın almış olduğu hizmetin gerçekleştirilmesiyle sözleşme ifa edilmiş olur. Sözleşme konusu hizmet, alıcıya iletilen zamanda gerçekleştirilecektir.
Madde 3- Hizmet Faturası
Fatura, e-fatura şeklinde hizmet ödemesi yapıldıktan sonra alıcının e-mail adresine gönderilecektir.

Madde 4- Mücbir Sebepler
Hizmetin gerçekleşeceği tarihte mevcut olmayan veya öngörülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkması ile taraflardan birinin veya ikisinin sözleşme ile yüklendikleri sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmelerini veya bunları kararlaştırılan zamanda yerine getirmelerinin önüne geçen durumlar mücbir sebep olarak nitelendirilir. Mücbir sebep hallerinin (doğal afet, savaş, terör, ayaklanma vs) var olması durumunda, mücbir sebepten dolayı sorumluluklarını ifa edemeyen taraf diğer tarafa durumu derhal bildirecektir. Mücbir sebep dışında, dersin iptali site eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirildiyse telafisi yapılacaktır.
Madde 5– Uyuşmazlıklar
Yukarıdaki maddeler harici doğabilecek uyuşmazlıkların çözümü için, Tüketici Heyeti ve Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Alıcı, satın alma işlemini gerçekleştirdiğinde 5 maddenin hepsini okuyup, kabul ettiği varsayılır.
Üyelik Sözleşmesi
Bu sitede sunulan hizmetler elbesatranc.com Elbe Satranç Eğitim Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ünvanına sahip şirketimiz tarafından sağlanmaktadır. elbesatranc.com’u kullanan ve hizmet satın alan müşterilerimiz aşağıda yazan tüm şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:
Aynı şekilde elbesatranc.com yer alan bilgileri, formları ve içeriği uygun gördüğü zamanda değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
1- Sorumluluklar
a-elbesatranc.com fiyatlar ve sunulan hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.
b- elbesatranc.com üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.
c- Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.
d. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.
e. Öğrenci, özel derslerde belirlenen saatte derse katılmalı, katılamayacağı durumlarda bir gün önceden haber vermelidir. Aksi taktirde telafi dersi ve para iadesi yapılmayacaktır. Grup derslerinde öğrenci kaynaklı iptallerde telafi dersi yapılmayacaktır.
f. Resmi tatillerde grup derslerinin yapılmaması durumunda telafi yapılıp yapılmaması hakkı elbesatranc.com’da saklıdır.
2- Fikri Mülkiyet Hakları
2.1. elbesatranc.com’da yer alan ünvan, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları elbesatranc.com’a veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. elbesatranc.com’un ziyaret edilmesi veya bu sitedeki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
2.2. elbesatranc.com’da yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.
3. Kayıt ve Güvenlik
Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.
Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden elbesatranc.com sorumlu tutulamaz.
4. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler
elbesatranc.com, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.